Малко странно е да четете ревю на серия козметични продукти за дълга коса от човек с не особено дълга такава, нали?
Почти толкова странно колкото 20-годишни девойки да ви рекламират анти-ейдж продукти.
Но тъй като много дълго време съм се опитвала да отгледам такава и съм преминала през огромно количество и разнообразие от козметика за коса, смятам, че мога да споделя впечатленията си за най-новата серия на Kerastase за дълга коса, а именно Extentioniste.
Генофондът
Преди да премина към същината на ревюто бих искала да подчертая, че видът и състоянието на косата до огромна степен са наследство. За него нямаме никакви заслуги и никаква вина. Има хора, чийто коси и с шампоан от супермаркета, че дори и без маски и балсами, изглеждат по-добре от други, които не са са удариали генетичния джакпот или пък имат здравословни проблеми. По всичко личи, че не съм точно от първите или по-точно – вече не съм. Тук на помощ ми идва качествената козметика, която да компенсира естествения дефицит.
Доста внимавам какво слагам върху скалпа и по косата си. А върху нея се изсипаха куп злини – чувствителен скалп, косопад, боядисване, прекомерно изсушаване заради слънце и морска вода. Като прибавим и желанието за дължина, нещата стават още по-сложни макар и да ми расте доста бързо.
Еxtentioniste
Тюркоазената серия на Kerastase обещава 99 % по-малко накъсване и 78% по-малко цъфтящи краища. Това логично ще доведе до по-малко подстригване и съответно по-голяма дължина. Резултатът, разбира се, се отчита след не по-малко от 3 месеца.
От корените до върховете
Серията обхваща всеки един сегмент от косата – от корена до върховете, а именно:
1. Скалп
Serum Extentioniste Scalp & Hair Serum
Серум за скалп и коса
2. Корени
Resistance Bain Extentioniste
Вана/шампоан за коса
3. Дължини
Resistance Fondant Extentioniste
Балсам за коса
4. Краища
Resistance Masque Extentioniste
От тях аз използвам вече повече от 3 месеца шампоана, маската и серума, като маската нанасям на целите дължини.
Лични впечатления
Тук стъпките малко се променят – започват с шампоана и завършват със серума за скалп.
Към шампоана походих с доза притеснение заради сулфата в състава му и заради не добрия ми опит с уплътняващия шампоан за коса на Kerastase Densifique.
Съвет!
За да избегнете раздразването на скалпа и евентуален пърхот в последствие, когато ползвате шампоан със сулфати в състава, напр. Sodium Laureth Sulfate, спазвайте следните правила: - Използвайте наистина малко количество продукт; - Разредете шампоана с малко вода преди да го масажирате върху скалпа; - Не го задържайте прекалено дълго върху скалпа.
Спазвайки по-горните правила, не получих страничните ефекти на сулфатите. Виждам обаче как косата изглежда по-здрава, което вероятно се дължи на комплекса от аминокиселини в шампоана.
Ключови съставки
- Креатин: аминокиселина, която прониква дълбоко, за да подсили вътрешната структура на косъма;
- Таурин: аминокиселина със защитен ефект върху косъма, за да осигури видимо здравословна и стимулирана обвивка на скалпа;
- Серамиди: естествени липиди, които осигурява възстановяване на повърхността на косъма с изгладени и омекотени дължини.
Ползвам шампоана винаги в комбинация с маската, която също съдържа креатин и серамиди. Иначе е с обичайната приятна консистенция и гъстота на маските на Kerastase и ухае свежо. Не утежнява и не омазнява дължините.
Жива коса
Започнах да ползвам серията с много изсушена и боядисана коса, която не изглеждаше никак добре. Без да преувеличавам, забелязах моментален ефект още при първото ползване – косата стана осезаемо по-жива, по-блестяща и по-плътна. Най-лесният начин за мен да установя, дали определени продукти ми действат добре на косата, е по оформянето на чупки в последствие. Когато косата ми е добре хидратирана и обгрижена, се образуват приятни вълни и изглежда блестяща. С Extentioniste забелязах именно това, плюс общо уплътняване. С две думи – наистина съм доволна.
По отношение на накъсването и цъфтящите краища не бих могла да коментирам. На мнение съм, че за тях най-добрият лечител е ножицата и подстригвах на два пъти косата си от лятото насам. Ако ме следите в Instagram сигурно ви е направило впечатление, че много голяма част от лято прекарах на море, а то за съжаление е разрушително за косата.
Серумът
Нещо изключително важно за грижата за косата е грижата за скалпа. За съжаление обаче много малко хора си дават сметка за това. За кожата на лицето използваме какви ли не серуми и кремове, а за кожата на главата?
Понеже моят скалп е проблемен, серумите, ампулите, концентратите и т.н. не са нещо непривично. Не пропускам да нанеса серума от серията след измиване и маска Extentioniste. Ухае приятно, щадящ е към кожата – не щипе, не пари, не раздразнява, не омазнява.
Съвет!
Как да нанасяте серума за коса? - Използвайте 2 - 4 пипетки в зависимост от гъстота на косата; - Започнете да нанасяте от предната част на главата и завършете отзад при тила; - Масажирайте нежно с пръсти и оставете без изплакване.
В заключение
Една много добра серия на Kerastase, която хидратира и заздравява косата отлично и се грижи и от скалпа до корените. А здравата коса е много по-лесно да бъде отгледана дълга.
* Продуктите са ми е предоставени от L’Oreal Bulgaria.
Не пропускайте да ме последвате в Instagram, защото освен бюти и козметика, там ще откриете много цветни и вдъхновящи кадри от красиви места, емоции, мигове!
А това е мястото на блога във Facebook, където всъщност рядко се мяркам, но все пак, винаги споделям новите постове и там.
Не пропускайте да прочетете!
Защо никога не трябва да се подлагате на мезотерапия за коса